Youtube videonun belli bir kısmını indirme yöntemi

Youtube en çok kullanılan video izleme sitesi. Günümüzde birçok Vlog tutulmakta, TV canlı yayınları yapılmakta, Filmler bu platforma yüklenmekte. Bu videoların süreleri değişiyor. Çoğu zaman buradaki videoların sadece belli bir dakikası lazım olabiliyor. İhtiyacınız olan kısımı (başta/sonda/ortada) almak için videoyu indirmek sonrada kesmek uzun bir süreçtir. Ayrıca hem gereksiz yer kaplamış, hem de internet kotanızdan daha fazla yemesine sebep olcaktır.

Bunu yapmak yerine doğrudan istediğiniz dakikaları seçerek indirebilirsiniz.
Youtube Videosunu online olarak belli dakikalarını indirmek için ilk olarak https://streamable.com adlı internet sitesine giriyorsunuz.

Burada giriş için mail, Gmail, Facebook seçeneklerinin bulunduğu bir ekran geliyor. Griş işlemi sonrasında aşağıda anlattığım şekilde devam edebilirsiniz.

VİDEO ANLATIM

Web sitesini açtığınızda video linkini girmeniz istenen bir bölüm geliyor (Paste a video URL). URL bölümüne Youtube videonuzun kopyaladığnız linkini yapıştırın (ilgili resim 1). Sonrasında sistem sizi otomatik olarak algılar ve size düzenleme yapmanız gereken sayfaya yönlendirir.

Burada (ilgili resim 2) ilgili bölüme videonun hangi dakikalarını almak istiyorsanız o aralığı yazın ve Create Video butonuna tıklayın. Burada ayrıca (Ses – Crop – Rota) ayarları yapabiliyorsunuz.

Hazır olması seçtiğiniz aralığa bağlı olarak sadece birkaç saniye sürüyor. Daha sonra (…)More tıklayıp açılan menüden Download Links butonuna tıklayın (ilgili resim 3). Videonuzda belirttiğiniz aralığı indirmeye başlamış olacaksınız.

Not: Gelen güncellemeler ile birlikte, kırpılan videoları öncesinde online olarak uzun süre saklamanız için yükseltme(ücret) bölmü eklenmiş. Öncesinde yoktu. Ama videolarınızı kırptıktan sonra indirdiğinizde orada saklamanında pek önemi yok bence.

tasarim@mvmedya.net 0536 454 49 03