WhatsApp Web ve Masaüstü hakkında

WhatsApp Web, 2015 yılının Ocak ayından beri hayatımızda olan bir servis. WhatsApp kullanıcılarının mesajlarını bilgisayardan yönetmesini sağlayan bu servisi nasıl kullanacağını bilmeyen bazı kullanıcılar bulunuyor.

Gönderip aldığınız mesajlar telefonunuzla bilgisayarınız arasında senkronize edilir. Bu sayede mesajlarınızı her iki cihazda da görebilirsiniz.

Bilgisayarınızda WhatsApp’ı iki farklı şekilde kullanabilirsiniz:

WhatsApp Web: WhatsApp’ın tarayıcı tabanlı uygulaması.
WhatsApp Masaüstü: Bilgisayarınıza yükleyebileceğiniz bir uygulama.

WhatsApp Masaüstü nasıl indirilir?WhatsApp’ı tarayıcıya ihtiyaç olmadan bilgisayarınızın masaüstünden kullanabilirsiniz. WhatsApp Masaüstü’nü bilgisayarınıza yüklemek için Microsoft Store, Apple App Store veya WhatsApp web sitesinden indirebilirsiniz. WhatsApp Masaüstü sadece aşağıdaki işletim sistemi gerekliliklerini karşılayan bilgisayarlarda kullanılabilir:Windows 8.1 veya daha güncel bir sürümü
macOS 10.10 veya daha güncel bir sürümü
WhatsApp Web üzerinden nasıl kullanılır?Bazı tarayıcıların (Opera vb.) kendi eklentileri olması dışında tarayıcıdan LİNK ile de giriş yapabilirsiniz. Sonrasında bu sayfadaki kare kodu telefonunuzda WhatsApp uygulamasından okutarak senkronize edebilirsiniz.- Tarayıcıdan whatsapp web açın. (sayfada açılan kare kodu)
– Telefonunuzdan Whatsapp uygulamasına giriş yapın.. Ayarlar > WhatsApp Web/Masaüstü tıklayın > Cihaza Bağla seçenekleri ile ilerleyerek kare kod ekranını okutun..

Aklınıza takılan soruları ve sorunlar ile ilgli bu sayfadan bilgi alabilirsiniz. (Yardım sayfası)