Telegram uygulaması

WhatsApp’ın son gizlilik sözleşmesinin ardından ülkemizde birçok kullanıcı bu duruma tepki göstermiş ve benzer bir uygulama olan Telegram kullanmaya başlayacağını duyurmuştu. Nitekim son günlerde Telegram’ın kayıtlarına göre milyonlarca yeni kullanıcı Telegram’a geçiş yaptı. Bununla birlikte en çok merak edilen bir kaç soru hakkında bilgilendirmek isterim.

Güvenlik ve gizlilik özellikleriyle Telegram, gizli sohbet özelliği, kendi kendini yok eden ve sunucularda depolanmadığı iddia edilen mesajlar dikkat çeken en önemli özellikler arasında yer alıyor.

Telegram bilgisayara iner mi?
PC için Telegram, Windows Store’dan diğer platformlarda olduğu gibi ücretsiz olarak indirilebiliyor. Telegram, Windows’ta grup sohbetleri ve paylaşım gibi özelliklere sahip.

Telegram ne için kullanılır?
Telegram, kesintisiz eşitlemeye sahip bulut tabanlı bir mesajlaşma aracıdır. Yani, mesajlarınıza tabletler ve bilgisayarlar da dahil olmak üzere aynı anda birkaç cihazdan erişebilir ve her biri 2 GB’a kadar sınırsız sayıda fotoğraf, video ve dosya (belge, zip, mp3 vb.) paylaşabilirsiniz

Telegram programı nasıl kurulur?
Öncelikle https://telegramturkiye.com/telegram-messenger-indir-andoid-ios/ bağlantıda yer alan sayfayı ziyaret ederek, kullandığınız cihaza uygun Android İçin Telegram, iOs İçin Telegram, MacBook veya Windows İçin Telegram indirme butonlarından indirme işlemini başlatabilirsiniz.

*Tabiki Androin ve IOS telefonlarda uygulama indirdiğiniz GoogleStoreAppStrore ile indirme işlemini yapabilirsiniz.