Google My Business Nedir? Nasıl Kullanılır?

Nedir ?
Google My Business işletmenizi Google Haritalar servisine ekleyebileceğiniz ve arama sorgularında çıkartmanıza yarayan bir Google servisidir. İşletmenizi Haritalara ekleyerek işletmenizin bilinirliğini ve bulunabilirliğini arttırabilirsiniz. Eskisine göre detaylandırılan hizmet sayesinde istediğiniz bölgedeki insanlara firmanızı tanıtabilir ve size ulaşmalarını kolaylaştırabilirsiniz.

Ne işe yarar?
Google My Business ile işletmenizi haritalar ve arama sorguları üzerinden ücretsiz bir şekilde tanıtabilirsiniz. Çok bilinmese de, kullanılmasada etkisi ciddi oranda yüksektir. Bir çok çalışmamda eklediğim işletmelerin istatistik raporları oldukça etkili olduğunu ve müşteri dönüşünü çok iyi bir oranda sağladığını gördük. Kapsamlı ve kolay şekilde işletmenizi ekleyerek insanların size kolay ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Google My Business Kaydı Oluşturmak
Google My Business kaydı olutşurmak size ilgili bilgileri dakikalar içerisinde düzenleme, yeni bilgiler ekleme, raporlara erişme, içerik yayınlama gibi pek çok avantaj sunacaktır ve bu işlemler için bir Google Mail (GMail) hesabınız olması yeterli. Hesabınız yoksa, Gmail Hesabı Oluşturun. Google Business Panel ve/ya Google My Business Anasayfa üzerinden oturum açmalısınız. Yönlendirildiğiniz Yerler sayfasında adresinize tanımlı işletmeleri görebilirsiniz. Eğer bu alan boş ise Konum Ekle butonu ile bir konumu sahiplenebilirsiniz. Bu süreç içinde sizden eklediğiniz işletmeniz için bir doğrulama isteyecek. Doğrulamanız gerçekleşene kadar siz eklediğiniz işletme için bilgileri düzenleyebilir ve hazır hale getirebilirsiniz. Doğrulama POSTA veya tanımlı TELEFON ile gerçekleşebiliyor.