Google Merchant Center ile daha fazla müşteriye ulaşın

Diğer sayfalara giriş yapılmadan Google’da günde bir milyarın üstünde alışveriş yapılıyor. Merchant Center hesabı sayesinde ürünlerinizi Google’a ücretsiz olarak ekleyebilir ve daha fazla müşteriye ulaşabilirsiniz. Müşteriler Google Arama, Haritalar ve YouTube gibi platformlarda sizinkilere benzer ürünler aradığında listelemeleriniz gösterilebilir.

500.000’den fazla online işletme Google Merchant Center’ı kullanıyor

Ücretsiz olarak kaydolun

Merchant Center’ın işleyiş şekli

Ürünlerinizi Google Merchant Center’a ekleyin

Shopify veya WooCommerce gibi bir e-ticaret platformu kullanıyorsanız ürünlerinizi otomatik olarak eklemek mümkün. Mağazanızı bağlayabilirsiniz yada E-tablo yüklemeyi ya da öğeleri tek tek eklemeyi tercih edebilirsiniz.

Ürünleriniz Google Aramalarda Alışveriş sekmesinde gösterilir.

Müşteriler ürün teklifleriniz veya doğrudan işletmenizle ilgili arama yaptığında ürünleriniz Arama, Haritalar ve YouTube gibi çeşitli Google web sitesi ve uygulamalarında ücretsiz olarak gösterilebilir.

Müşteriler ürünlerinizi satın almak için tıklar

Kullanıcılar ürününüzü tıkladığında Google tarafından web sitenizdeki ürün sayfasına yönlendirilir. Fiziksel mağazanız varsa müşterileri oraya da yönlendirebilirsiniz.


ShopifyWooCommerceBigCommercePrestaShop veya desteklenen başka bir e-ticaret platformu kullanıyorsanız e-ticaret mağazanızı Merchant Center hesabınıza bağlayarak ürünlerinizi Google’a otomatik olarak ekleyebilirsiniz. Üstelik yapacağınız değişiklikler otomatik olarak Google ile senkronize edilir.

Desteklenen bir platform kullanmıyorsanız ürün tekliflerinizi dosya ya da e-tablo aracılığıyla yükleyebilir veya ürünleri manuel olarak tek tek ekleminiz mümkün.