Google Haritalar’a Konum Ekleme Nasıl Yapılır?

Google Haritalar’a konum ekleme işlemini cep telefonunuz ile Haritalar uygulamasını kullanarak yada bilgisayarınız ile web sitesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Şimdi bu iki yolu anlatalım.

Telefondan Google Haritalar’a Konum Ekleme

Google Haritalar uygulamasını açın. Kişisel hesabınız aktif değilse Google kullanıcı hesabınızla giriş yapın, yok ise bir google hesabı oluşturmalısınız. (********@gmail.com)

Uygulamaya giriş yaptınız ve karşınızda bulunduğunuz konuma ait harita görünür. Ekranınızın alt kısmında bulunan katkı(+) butonuna dokunun, üst kısımda çıkan Yer ekleyin seçeneğini seçin. Ekleyeceğiniz yere ait bilgilerini gireceğiniz yer ekleme sayfası açılacak.

Burada eklemek istediğiniz konuma ait bilgileri giriyorsunuz. Konumun adı, adresi, hangi kategoriye ait olduğunu doğru ve eksiksiz bir şekilde yazı alanlarına girmeniz gerekiyor. Zorunlu olmayan bilgilerde bulunuyor (çalışma saatleri, telefon numarası, web sitesi vb.) dilerseniz bunları boş bırakabilirsiniz. Sonrası Gönder butonuna basıyoruz.

Bundan sonra onay süreci başlar ve konum incelenip/doğrulandıktan sonra süreç ile ilgili e-posta bilgilendirmesi yapılacak.


Bilgisayardan Google Haritalar’a Konum Ekleme

PC tarayıcınızdan Google Haritalar web sitesine gidin.

Google Haritalar sayfası karşınıza çıkacak. Seçenekleri görüntülemek için sayfanın sol üst köşesindeki üç çizgi simgesine tıklayın.

Buradaki seçenekler arasından Eksik bir yeri ekleyin öğesine tıklayın. Aynı şekilde konum ekleme paneli açılacaktır.

Buradaki alanlara eklemek istediğiniz konuma ait gerekli bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girin. Sonrasında Gönder butonuna tıkladığınızda onay süreci başlamış olacak. Konum ekleme işlemi tamamlandığında süreç ile ilgili e-posta bilgilendirmesi yapılacak.