Bip uygulaması nedir, nasıl kullanılır?

Whatsapp uygulamasının yeni gizlilik politikasıyla birçok insan alternatif programlar aramaya başladı. BİP uygulaması Whatsapp’a alternatif uygulamalar arasında yer alıyor. Peki BİP uygulaması da WhatsApp gibi ücretsizmidir ?nasıl kullanılır ?Güvenlimidir ?

BiP’in birçok mağazada açıklamasına göre; güvenli, kullanımı kolay ve ÜCRETSİZ bir iletişim ve yaşam platformudur. Operatör fark etmeksizin akıllı telefonlarınızda kullanabileceğiniz bu program ile iletişimi sağlayabilmek için telefonunuzun internete bağlı olması gereklidir. BiP için herhangi bir üyelik ücreti ödemezsiniz.

BiP ile mesajlaşabilir, sesli arama yapabilir, fotoğraf, video, belge, sesli mesaj ve konum gönderebilir ve alabilirsiniz. Üstelik BiP’i hem mobilden hem de telefonunuz kapalı dahi olsa Web’den kullanabilirsiniz. (Chrome, Safari, Edge, Opera, Firefox, Yaani tarayıcılarının son sürümleri ile BiP Web’i kullanabilirsiniz.) Ayrıca, günlük hayatınızda kullanabileceğiniz, eğlenceden sağlığa bir çok popüler konulu servisler bulunuyor.

MESAJLAŞMA
Mesajlarınızı anında ve ücretsiz olarak gönderebilirsiniz. Sohbet ekranında metin yazma alanının sağında bulunan gülen surata tıklayarak CAPS ve çıkartma içeriğine erişilebilir. Metin yazma alanının solundaki ataç ikonuna tıklayarak ise fotoğraf, video, titreşim, konum ve kişi paylaşımı yapılabilir. Ayrıca BiP HD Kalitesinde fotoğraf ve videoları gerçek kaliteleriyle yollayabiliyorsunuz. Dilerseniz fotoğraflarınızı göndermeden önce düzenleyebilirsiniz.

ÜCRETSİZ ARAMA
Dünyanın her yerinden HD kalitesinde ÜCRETSİZ olarak 10 kişiye kadar kesintisiz sesli görüşme ve canlı görüntülü görüşme (konferans) yapabilirsiniz.

GRUP SOHBETİ
BiP ile, 1000 kişiye kadar kalabalık gruplar oluşturabilir, HD ses ve görüntü kalitesiyle grup sohbetlerinde buluşabilir, çalışma grupları oluşturabilirsiniz. Üstelik zaman ayarı yaparak işiniz bitince kendiliğinden silinebilen “Zamanlı gruplar” kurabilirsiniz.

HER DİLDE MESAJLAŞMA
BiP’in anında çeviri (translate) özelliği bulunuyor. Bu sayede 106 dilde anında çeviri yaparak mesajlaşabilirsiniz. Siz karşınızdaki kişiye Türkçe yazarken, karşınızdaki kişi yazdığınızı kendi diline otomatik olarak çevrilmiş şekilde görür.

CANLI TAKİP ET
BiP ile konum gönderme seçeneğide bulunuyor. “Takip Et” özelliği ile izin verildiği sürece karşılıklı ve canlı bir şekilde takipleşebilirsiniz.

BiP KEŞFET
BiP Keşfet ile popüler yüzlerce oyunu oynayabilir, hava durumundan döviz kurlarına, canlı maç yorumlarından ödüllü yarışmalara kadar, farklı ve yararlı bir çok kategoride servisi takip edebilirsiniz.

BiP’te arkadaşlarınızla mesajlaştıkça ya da konuştukça hediye internet (GB) kazanma özelliği ilede ön plana çıkıyor.


BİP kimin? Nasıl İndirilir ?
BiP; Turkcell tarafından geliştirilmiştir. BİP uygulaması iOS ve Android kullanıcıları için geliştirilen, tüm operatör abonelerinin kullanabileceği anlık mesajlaşma uygulamasıdır. BiP; App Store, Google Play, ve Huawei AppGallery üzerinden ücretsiz indirilebilmektedir.
Ayrıca Turkcell aboneleri BIP yazıp 2222’ye ücretsiz gönderdikten sonra gelen linke tıklayarak da indirebilir.